איך לייבל נולד: פוסט אורח של Dane Joe על Baby Satan Records

נשמע קצת מוזר שמישהי תרצה לפתוח לייבל חדש בשנת 2018, אז הזמנו את האומנית האלקטרונית Dane Joe לספר איך היא הקימה את הלייבל החדש והמסקרן Baby Satan Records.

פז בונפיל ואני התחלנו לנגן ביחד קצת לפני פחות משנה. שתינו גדלנו על "וולווט גולדמיין" ו-"אנשי המסיבות", וראינו יותר מדי סרטים דוקומנטרים על רוקנרול. באופן טבעי זה רק פיתח את האשליה שכל מה שצריך זה לכתוב שירים טובים ומתישהו בהופעה בבר קטן מול 30 אנשים איזה דוש בחליפה מלייבל רציני יציע לנו חוזה לארבעה אלבומים, טור בארה"ב ודיל עם דיור שילבישו אותנו לנצח.

הקונספט של "להתגלות" בתור להקה כיום מרגיש די ארכאי ודי מיותר. אנחנו נכנעות לעובדה (ואז מתלהבות מהעובדה) שבשביל להיות מוזיקאיות פעילות צריך לדעת איך לעשות המון דברים שאין להם שום קשר למוזיקה. אנחנו מתנערות מהרעיון של "איך אמורים לעשות את זה", סופגות השראה ממסורת של DIY ויודעות שזה לא יכול להיות שום דבר חוץ מזה. אנחנו מייצרות פלטפורמה במינימום תקציב, מוצאות מסביבנו בלוגרים, צלמים ואנשים יצירתיים אחרים שמחפשים מוזיקאים לעבוד איתם. המטרה שלנו היא ליצור סביבנו סוג של קהילה, דרך השיתופי פעולה האלו ודרך הערבי הופעות שהתחלנו לארגן.

אני חושבת שבשנים הראשונות שלי בברלין אחת המחשבות שחזרו אצלי בנוגע לחזרה לארץ זה הגעגועים לסוג של סצנה מסוימת - שזה גם די מצחיק, כי בשלב מסויים בארץ זו היתה אחת הסיבות שגרמו לי לרצות לעזוב. אין דרך לאומנות להתפתח כל עוד היא לא מזינה את עצמה, ומעבר לעצם יצירת המוזיקה וקידום וירטואלי הדבר החשוב באמת הוא להיות נוכחים בסביבה היצירתית ולמצוא אנשים מוכשרים לעבוד איתם ולקבל השראה מהם. הכישורים שלנו שונים: פז יודעת לצייר, לעצב, לצלם ולערוך; ואני יודעת לכתוב מיילים די מהר ולעשות בוריטו בזמן ישיבות במטבח שלי.

אנחנו מזניחות את החיים החברתיים שלנו, את הדיי ג'ובס שלנו, לפעמים גם את המוזיקה שלנו עצמנו. יש רגעים שבהם אנחנו לא בטוחות מה אנחנו עושות, ורגעים אקזיסטנציאליסטים שבעצם כלום לא משנה אז למה זה משנה. רוב הזמן נדמה שזה כן משנה וזאת סיבה מספיק טובה. בעיקר כי אנחנו מאמינות במוזיקה שאנחנו מייצרות ומייצגות, ודי בטוחות שאנחנו הולכות להשתלט על העולם די בקרוב.

הריליס הראשון היה באופן טבעי אלבום הסולו הראשון שלי, בתור דיין ג'ו. כשהוצאתי את האלבום הרגשתי את הצורך לכתוב עליו שם של לייבל, כל לייבל, ורק שאני ארגיש שמשהו מייצג אותי. מהנקודה הזאת - בהתחלה כבדיחה ועם הזמן ברצינות מפחידה - התחלנו את בייבי שטן.

אנחנו עומדות להוציא במרץ את האוסף הראשון שלנו, שכולל הרכבים מישראל, גרמניה, יוון, פולין וארה"ב. אחת מהבייביז הראשיות שלנו היא נטע פולטורק. נטע היא ישראלית שגרה בברלין, היא גיטריסטית מדהימה עם נוכחות במה רוצחת.

יש את פול ארמבולה, הוא מה שלא הייתי רוצה להגדיר כסינגר/סונגרייטר, אז אני אגדיר בתור רומנטיקה ראליסטית שנוצרה בחדר שינה של מישהו שאוהב לכתוב שירים ממש מאוחר בלילה.

Jealous - הלהקה של פז, פול ושלי. זה גאראג' קצת פאנק, קצת גיקי, קצת סטונרי.

אחת מלהקות הגרעין שלנו בברלין היא Able Bodies, וחוץ מהשיר שלהם שישתתף באוסף אנחנו גם עובדים על ריליס משותף לאי פי שלהם שיצא בקרוב.

יוצרת אחרת שמשתתפת באוסף היא SKY. סקיי גרה בורשה ועושה דארק אמביינט של מכשפות סופר עדינות. היא הוציאה לאחרונה את האי פי הראשון שלה ובקרוב תעשה טור משותף באירופה עם נטע פולטורק ודיין ג׳ו.

המוזיקאים מישראל שמשתתפים באוסף הם אנדריי אקיוט, הינום, גלברט (שנמצא בברלין כבר די הרבה זמן).

הכנופיה של הלייבל מגיעה החודש לרחבי הארץ:

14.2 נטע פולטורק + Jealous - המזקקה, ירושלים
16.2 נטע פולטורק + Jealous + מאדאם סוזצקה - גרביצקי, גבעת ברנר
17.2 נטע פולטורק + פול ארמבולה + דיין ג׳ו + סיסי ג׳וני - הצימר, תל אביב
19.2 פול אמרבולה + ליאור גקלר + דיין ג׳ו עם שירים של דירטי הנדס - הופעת אחה"צ בגן של דימה
19.2 פול ארמבולה + תקלוט של בייבי שטן - אוגנדה, תל אביב
20.2 דיין ג׳ו + Jealous - הופעה ללא קהל בסטודיו אורגנוז
22.2 נטע פולטורק + פול ארמבולה + דיין ג׳ו + סיסי ג׳וני - המפעל, ירושלים
23.2 דיין ג׳ו - מסיבה של ATLAS GROUP 110, תל אביב
24.2 דיין ג׳ו - התדר, תל אביב
24.2 נטע פולטורק + Jealous - לבונטין 7, תל אביב

התגובות סגורות.