אינטרו 36: Bad Date - קסם הברדק המצ'וקמק

(צילום: גוני ריסקין)

הם שרופים על לואו-פיי, מתפקדים רק בקיץ, ולשם שלהם יש משמעות אחרת ממה שחשבתם - תכירו את Bad Date.

1. מי חברי הלהקה?

דני לוזון – שירה וגיטרה, איתמר נבו – בס וקולות, רודי ברזין – תופים וקולות.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

דני ואיתמר חברי ילדות מנתניה. עברנו יחד הרבה גלגולים מוזיקליים אבל מה שבאמת העיף לנו את המוח היו ההופעות שראינו בבית פיתקית בת”א, אליהן התחלנו ללכת באמצע העשור הקודם. גילינו שם שפה מוזיקלית חדשה ומסעירה ואתיקת DIY במובן הכי טהור ויפה שלה. רודי תמיד הסתובב באזורים המוזיקליים שלנו (הצימר פינת פיתקית) וברגע שנוצרה הזדמנות בקיץ שעבר להקים מחדש את הלהקה ולהתחיל לנגן עם רודי הרגשנו אהבה מצליל ראשון.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

בחצי חיוך, אפשר לקרוא לזה קסם הברדק המצ'וקמק. אנחנו מאוד מושפעים מהרכבי לואו-פיי, גאראז', ופוסט פאנק מחו"ל כגון Sebadoh, Pavement, The Fall ו-Ty Segall. אנחנו אוהבים את הסאונד הלא מצוחצח, אבל תמיד מחפשים להעביר הגיוון דרך אי הסדר. היבט נוסף בתיאור המוזיקה שלנו זה השילוב בין מקומי וחו”ל. כולנו התגוררנו תקופות בחו"ל וספגנו משם לא מעט. אבל היצירה שלנו גם מאוד מקומית.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

בגלגול הראשון של הלהקה ב-2011, כתבנו המון שירים פוליטיים על מגדר ומעמד. החזון היה קצת יותר פאנק, ברוח להקות כגון Fugazi ו-Crass. במשך תקופה ארוכה לא הצלחנו למצוא שם להרכב, ואז החלטנו לקרוא ללהקה על שם אחד השירים. זה מצחיק כי אפילו השיר הזה הוא לא באמת שיר על דייטים אלא יותר מראה שחורה המופנית כנגד סחים בורגנים, אבל אנחנו לא יכולים לשלוט באיך אנשים מפרשים את השם.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

אנחנו בסיטואציה מעניינת כי דני מתגורר ולומד כיום בקליפורניה. לכן הלהקה מתפקדת בעיקר כלהקת קיץ. אנחנו מנסים להספיק כמה שיותר בכל קיץ. בקיץ שעבר הופענו המון והקלטנו את אלבום הבכורה שלנו. הקיץ השקנו את האלבום, ולשמחתנו הספקנו גם לכתוב ולהקליט אי פי חדש שייצא בקיץ הבא.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

דני לומד לדוקטורט בספרות באוניברסיטת ברקלי; איתמר עובד בחנות טבע ורוקד סווינג; ורודי עובד בעיר, בין היתר במועדון הבסקולה.

7. ממה אתם מושפעים?

ההשפעה יכולה להגיע מהמון כיוונים: שיטוט בעיר, זוגיות, ספר טוב, פוליטיקאי מושחת, שיחה קולנית באוטובוס. אנחנו משתדלים תמיד לשמור על אוזן פתוחה למרחב שסביבנו ולהגיב אליו ביצירה.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

השאלה הכי קשה בעולם. מעדיפים לארוז תקליטים ולא בגדים. אם בכל זאת חייבים לבחור אחד, אז נלך על "Slanted and Enchanted" אלבום הבכורה המבריק של Pavement מ-1992 - להיטי זהב מוגשים ברישול מחויך וכובש. Stephen Malkmus הוא גיבור גיטרה ואחד האנשים הכי קולים בעולם.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

זה ממש לא משהו שמעניין אותנו לעשות.

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

גם כאן יש מיליון ואחת תשובות אפשריות אז נלך על להקה שלצערנו כבר לא קיימת: מונו אדיקטד אסיד מן. לפני שעמי שלו כבש את העולם עם המונוטוניקס הוא הנהיג את ההרכב המבריק הזה ברוח השילוש הקדוש של דם יזע ואלכוהול. אנחנו מלאי געגועים למועדון הפטיפון ז"ל שבמידה רבה סלל את הדרך לאינספור להקות לואו פיי ופאנק מקומיות עכשוויות.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

אמנם לשלושתנו יש קילומטראז' לא קטן בסצנת השוליים המקומית, אבל הקיץ הזה היה מרגש במיוחד, כי זכינו לעבוד עם הרבה מוזיקאים, אמנים ואנשים שאנחנו ממש מעריצים כמו יוני כדן ועמית איצקר. אנחנו ממש מודים לכל מי שהושיט/ה יד ועזר/ה לקיץ שלנו להיות כ"כ פרודוקטיבי וכייפי. הסצנה המוזיקלית בתל אביב מעולה ברמה עולמית.

האלבום החדש של Bad Date זמין להורדה בחינם בבנדקמפ

התגובות סגורות.