אינטרו 29: D.R.Y. - הוראה טובה לחיים

שמה של להקת D.R.Y. הגיע אלי כל פעם דרך מישהו אחר. סיפרו לי על הופעות פולחן אקסטטיות שאני חייב ללכת לראות, הופעות שקשה לתאר וחייבים לחוות אותן בשביל להבין. טרם יצא לי לראות את ההרכב בלייב, אך בינתיים הטריו שיתף פעולה עם רם אוריון והוציא את קטע הפופ-אוונגרד "זבוב" שזמזם לי באוזן. בנתי שהגיע הזמן להכיר אותם יותר מקרוב.

1. מי חברי הלהקה?

דמיטרי פולקוב, רן נחמיאס, איתי סנדובסקי.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

דמיטרי ורן נפגשו לפני כ-15 שנים במסלול ההסמכה למורים וגננות אנטרופוסופים בדוד ילין, שם השתתפו יחד בהצגה ע"פ הספר "מקס בארץ יצורי הפרא", דמיטרי גילם את מקס ורן ליווה את ההצגה בצ'לו ודיג'. ההצגה נחלה כישלון חרוץ (כ-20 ילדים פרצו בבכי), אך שם היה טמון הרעיון להקים את הלהקה, רעיון שהבשיל לכדי מעשה כ-10 שנים מאוחר יותר. את איתי פגשו בצימר בת"א, באופן ספונטני עלה על מערכת התופים והתחיל לתת בראש, תרתי משמע, איתי מתופף עם הלב והמוח.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

אקט, או פעולה, מערכת יחסים מורכבת שאחד הכוחות המרכזיים המניעים אותה זהו הנסיון לפרק מושגים כמו "להקה", "קהל", "מרחב", "סאונד", למוסס אותם וליצור מהם תמהיל או שיקוי אחר.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

D.R.Y. - Don’t Repeat Yourself, מושג שמקורו בעולם התכנות של שפות מחשב, אך לדעתנו זוהי הוראה טובה לחיים בכלל.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

מבין כל האמנויות מוזיקה היא הסובסטנציה הקרובה ביותר לרוח, היא המופשטת והערטילאית ביותר, ומהעבר האחר, היא החומרית מוחשית או חושנית ביותר, אפשר אולי לסמן נקודה אחת מעל הראש ואחת באזור אגן הירכיים, המוזיקה שאנו עושים שואפת לנוע על המנעד שבין שתי אלה, ולעתים אולי מעבר להן.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

דמיטרי מחנך את הדור החדש (הגיל הרך), רן עובד במקלט 209 - במת מיצג (מרכז לאמנות מיצג), איתי מטייל בעולם, רואה סרטים מצוירים, וחופר במרתפים של האינטרנט.

7. ממה אתם מושפעים?

מאהבה אוניברסלית, ממצבי רוח, מהפרעות רדיו, מאוכל שלא מתעכל בקלות, ג'נטריפיקציה.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

דמיטרי קובע שלא היינו לוקחים שום אלבום, היינו עושים אחד בדרך לשם. רן מציע את "בציר טוב", אלבום שהוציאו המוזיקאים שמעון גלבץ ואילן וירצברג למילות השירים של יונה וולך.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

לא מרגישים שיש לנו זכות לעשות את זה

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

לנסוע לשנת 81' ולחמם את "מסיבת יום ההולדת" (The Birthday Party), להקה עם יכולת ביטוי חדה ובלתי מתפשרת, להקה שהסאונד שלה מבטא במדויק את התחושות ומצבי הרוח של חברי ההרכב בכלל, ושל הסולן ניק קייב בפרט.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

Love never dies

הופעות הבאות:
השקת אלבום ב-26.7 בבסקולה, תל אביב

קרדיט צילום: גוני ריקין

התגובות סגורות.