אינטרו 18: חשש אמיתי - אייטיז ישראלי עכשיוי

גיטריסט הקליק אלי אברמוב נפטר בנובמבר האחרון, אך המורשת שלו ושל הלהקה ממשיכה הלאה. קיבלנו כבר ניצנים לחידוש הגל החדש הישראלי עם להקות כמו אנטיביוטיקה ומריונטה סול, ועכשיו להקת חשש אמיתי פורצת עם EP בכורה שמלא בסינתי, תופים ריוורבים, ושירי פופ בעברית.

1. מי חברי הלהקה?

תום הררי - גיטרה ושירה, מתן בר - בס וקולות, ניר שר - קלידים וקולות, דני מאור - תופים.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

תום ומתן חברי ילדות מכיתה א' ואת ניר אנחנו מכירים מהתיכון - שלושתנו גדלנו בגבעתיים. דני הצטרף כבר אחרי שהתחלנו לנגן והוא אח של ידידה שלנו.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

דני: רוק ישראלי עם השפעות של אייטיז.
מתן: אנחנו לא מחדשים כלום, אנחנו עובדים במסגרות מינימליסטיות במילים ובמוזיקה, ומנסים להביא ביטוי אותנטי דרך המסגרות האלה.
תום: הרפרנסים שלנו הם פוסט-פאנק ואנחנו מנסים כל הזמן להכיר וללמוד מהם איך לעשות את המוסיקה שלנו. יש הרבה חשיבות לטקסט מבחינתנו.
ניר: אייטיז עכשוי וישראלי.
תום: אבל זו לא מוסיקת נוסטלגיה לאייטיז, לדעתי.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

לפני שדני הצטרף רצינו להיות להקת פאנק שקוראים לה ''פינטוזים על מזמוזים'' זה היה רעיון שנוצר מתוך סדרת יוטיוב שעבדנו עליה במשך שנתיים ובסוף לא ראתה אור בגלל שהארדיסק עליו היו שמורים החומרים נהרס. כשדני הצטרף הוא הטיל וטו על השם הזה, אז היינו צריכים לחפש שם אחר. ''חשש אמיתי'' זה גלגול של כמה שמות, בחרנו אותו כי הרגשנו שמבחינה אסתטית הוא הכי מתאים.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

לעשות אלבום ושיהיה לו סאונד אחד שמלווה את כל השירים, לעשות אלבום שהוא חתיכה אחת. בנוסף אנחנו רוצים להופיע כמה שיותר, לעשות שיתופי פעולה עם עוד אומנים ועוד להקות, ולהופיע באינדינגב.
ניר: להמשיך להתפתח מבחינה מוסיקלית כלהקה וגם כנגנים.
מתן: תכלס זה הרבה מילים להגיד שהשאיפה היא לעשות מוסיקה.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

מוכרים, מברמנים, ממלצרים, וטבחים למחייתנו. בנוסף מתן שופט ברולר דרבי, שזה ספורט נשי שמשלב מגע פיזי בווליום גבוה ורמה מאוד גבוהה של החלקה על סקטים. דני מתופף בעוד הרכבים, ניר לומד באוניברסיטת תל אביב, ותום לומד ב-BPM בקורס אולפן ביתי.

7. ממה אתם מושפעים?

מתן: פוסט-פאנק, ניו וייב, סינט פופ וכו', אבל בכל מה שאני עושה תמיד יש גם בסיסטם שלי בריטפופ שזו מוזיקה שגדלתי עליה.
ניר: ניו וייב ישראלי.
תום: מבחינת כתיבת טקסטים וגם מבחינת סאונד גיטרה הדברים שקורים היום בסצינת האינדי בישראל מאוד משפיעים עלי ולדעתי על הלהקה בכלל: חיה מילר, ועדת חריגים, המפשעות, המסך הלבן ועוד.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

מתן: Pulp - Different Class
דני: Radiohead - Ok Computer
ניר: The National - Trouble Will Find Me
תום: Wild Nothing - Nocturne

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

אנחנו לא בטוחים באיזה אלבום השירים האלה מאורגנים, אבל היינו מאוד שמחים למחוק את כל הגרסאות בוסה נובה לשירים טובים של רדיוהד, יו2, פוליס, וכו'.

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

כשהקליק הוציאו את האלבום האחרון שלהם היה לנו חלום לחמם אותם כשיופיעו, אבל זה לצערנו כבר לא יקרה. אם ה-Killers יבואו לארץ אנחנו מאוד נשמח לחמם אותם אבל בטח גם זה לא יקרה.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

מתן: בואו לחוות את סצנת הפאבים של גבעתיים.

חשש אמיתי ישיקו את האי פי ב-9.3 בלבונטין 7

התגובות סגורות.