אינטרו: ISADORA - תנו לזה לבעור

(צילום: מירב בן לולו)

לאן נעלמו המוזיקאים מהרכב האינדי רוק הירושלמי Kitzu? גיטריסט ההרכב נעם הלפר כבר יצא לקריירת סולו אלקטרונית תחת השם HELFER, ועכשיו מתברר שעוד שניים מחברי ההרכב עברו לסמפלרים והצטרפו להרכב אלקטרו-פופ חדש בשם ISADORA. תכירו.

1. מי חברי הלהקה?

איזדורה קאופמן, דותן מושנוב, ירון גורן.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

בין ירון ודותן נוצר קשר חזק במהלך השנים כאשר הם ניגנו יחד בלהקת Kitzu, וכמה שנים לאחר מכן ירון ואיזדורה החלו לעבוד על הפרויקט עם השירים שלה. בשלב מסוים ירון הביא את דותן מושנוב להפיק מוזיקלית את ההרכב, וכבר בחזרה הראשונה היה חיבור חזק והתאהבות אמיתית בין שלושתינו שהתפתחה ליצירה משותפת. כולנו חיים ועובדים כיום בתל אביב.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

המוזיקה מושפעת מהמון עולמות מוזיקליים שונים מהסיבה שכל אחד מביא איתו מוזיקה שונה. עם הזמן לימדנו אחד את השני ובנינו שפה משותפת שכיום מתורגמת לאלקטרו סינט פופ. הסינגל הראשון שלנו "Let it Burn" הוא שיר פרידה ועל הרגע הזה שבו מחליטים לצעוד לתוך האש למרות שהיא שורפת אך לצאת חזקים יותר בצידה השני.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

כשישבנו לאחר החזרה הראשונה, החלטנו בצורה טבעית ומיתוגית לקרוא להרכב ISADORA.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

ראשית כל לבטא את היצירתיות שלנו כלהקה. כולנו הרגשנו שברון לב, אכזבה, והתעלות במהלך חיינו וכל אלו באים לידי ביטוי בטקסטים שאיזדורה כותבת. אנחנו החלטנו ליצור קונטרסט בין המילים שלעתים מתארות סיטואציות קשות למוזיקה משמחת ומרקידה. אנו מאמינים שהחיים יותר מורכבים ואינם חד גוניים ועל כן ניתן לרקוד את העצב שלך. גם מבחינת הלייב פרופרמנס חשוב לנו להעביר את הקהל חוויה ויזואלית, ואנו משתפים פעולה עם אמני וידאו ותאורה בשביל להעצים זאת.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

אנחנו מוזיקאים פעילים בנגינה והפקה ובעיקר משתדלים לעסוק בהרכב. מעבר לפן המוזיקלי בשנה האחרונה עבדנו על שני קליפים יפיפיים, אחד מהם פרי יצירתם של מיכאל מושונוב ולאל אוטניק. הוא אמור לצאת ממש בקרוב. הקליפ השני הוא קליפ לייב בשילוב אמן הוידאו ארט יואב דוד ואמן התאורה לירן יצחקי וצוות הצילום ובימוי, יואב פיצ׳רסקי ויוני לוי .

7. ממה אתם מושפעים?

מביונסה ועד באך.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

Michael Jackson - Thriller.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

אנחנו אוהבי מוזיקה ואדם, פחות בקטע של להוריד. תרימו!

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

פרינס אבל פספנו את הרכבת.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

מוזיקה היא צינור לנפש ולגלות אנשים מכל רקע וגיל שאוהבים את מה שאנחנו עושים, זה מרגש אותנו כל פעם מחדש. המסלול שבו אנו צועדים מתאפשר בעזרת לא מעט אנשים מדהימים שמאמינים ביצירה הזאת, כל אדם שרוקד מול המראה לאחד השירים שלנו, או במסיבה, או שוכב במיטה ושר את המילים הוא שותף נוסף לדרך הזאת.

התגובות סגורות.