פוסט אורח: לילי פרנקו רואה דגים בתל אביב

הפאוור טריו לילי פרנקו עומדים לשחרר את אלבומם השלישי "אפשר לראות דגים" (בארבי 7.6), ותקשיבו, זה האלבום הכי לוהט שלהם ובכלל אחד מאלבומי הרוק העברי המלכותיים שנעשו פה בשנים האחרונות - מעין שילוב בין שירה אריק אינשטיינית בעברית צחה לרוקנרול פוסט-מודרני בסגנון מלכות עידן הסטלה (זכויות היוצרים על התרגום שייכות לאביב מארק). תל אביב על כל הלחות והזיעה והצפיפות שלה נוזלת מתוך האלבום, מה שדי הגיוני בהתחשב בכך שחברי ההרכב הם תל אביביים אסליים. אז הסולן/גיטריסט עירא נוסבאום זרק עליו אוברול, וכמובן כובע על הראש בעצתו של פורטיס, ויצא להצטלם בלוקיישנים נבחרים משירי "אפשר לראות דגים" ולספר עליהם דבר או שניים.

חוף מציצים מתוך השיר "טיל"

"היום הים מבעבע, הגלים רותחים / כי שער לעולם אחר נפתח מול חוף מציצים"

מי לא מכיר את הסרט מציצים? מי לא מכיר את חוף מציצים? מי לא היה רוצה שבדיוק שם יפתח שער לעולם אחר? אני מדמיין שנפתח שער לעולם אחר מול חוף מציצים. בעולם הזה כל הזמן כיף. כי מי לא אוהב לכייף?! העולם הזה הוא גן עדן.

איפה שהיה גשר מעריב מתוך השיר "על האבן"

"מהגשר של בית מעריב קפצתי בנחת, פרצתי סדק בכביש / ובתוך מנהרה חצובה הלכתי אדיש"

גשר מעריב לא היה מקום מיוחד או יפה, אבל הוא היה גשר. והוא היה ליד בית מעריב. ותמיד נחמד לחשוב על קפיצה מגשר נמוך. סתם ככה. לכיף. כי מי לא אוהב לכייף?! ומה אתם יודעים, הקפיצה המדומיינת מהגשר אכן פערה מנהרה. מנהרת הרכבת הקלה שתבוא אלינו בשעה טובה עוד מלא זמן. ובצד השני של המנהרה תתגלה בת ים. וגוש דן יתפתח לגוש גדול יותר, מפנק יותר, שאפשר יהיה לגור בו במחירים סבירים. אינשאללה.

חניון אחוזת החוף מתוך השיר "שלמה 2000"

"בבוטקה בחניון של אחוזת החוף / שמש מפקדת, רק השמשייה עומדת דום"

הפסטורליה של האסבסט. החופש העירוני מתחת לשמשייה. השמש הקופחת. כל אלה תמיד קסמו לי. למישהו יש בוטקה למסירה?!?!?!?!

המקום בו עמד הקיוסק של מישה מתוך השיר "מאיר המשוגע"

"מאיר המשוגע, אתה זוכר שקניתי לך קולה?"

פעם במקום הזה היה הקיוסק של מישה החביב. בתור ילד תמיד אהבתי להכנס לקיוסק של מישה. הוא היה קורה לי חנה׳לה ואני לא הייתי נעלב. כי ידעתי שמישה עושה צחוקים והוא אוהב את כולם.

להאזנה לאלבום בפלטפורמה האהובה עליכם

התגובות סגורות.