אינטרו 24: MARBL - אינדי-פולק בניחוח אנגלי

חברי MARBL אולי מגיעים מהארץ, אבל האינדי-פולק שלהם נשמע כאילו שהוא מגיע מאנגליה. מתברר שלצמד הרמת-גנים שהקים את ההרכב יש קשר הדוק לממלכה הבריטית, מה שמסביר את הצליל העדין והמהוקצע שלהם שהעיף אפילו מפיק עטור גראמיז. בואו נשמע את הסיפור.

1. מי חברי הלהקה?

מוריה אור, יונתן מימון, אדם טל ושלו סרור.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

יונתן: אנחנו שנינו מרמת גן, וגדלנו 10 דקות אחד מהשנייה. אבל אני הייתי צריך להרחיק עד ללונדון כדי שההיכרות בינינו תבשיל לכדי מה שהיא היום. הקשר בינינו נוצר כשאני גרתי שם, והייתי צריך להפיק אלבום כפרויקט של התואר בהפקה מוזיקלית שלמדתי באותו זמן. ביקשתי ממוריה שתכתוב לי כמה שירים לאלבום, ובאותו רגע אף אחד מאיתנו לא ידע לאן כדור השלג הזה יתגלגל.
מוריה: באותו זמן, עדיין לא שמעתי שום דבר שיונתן הפיק, ובכלל לא היו לי שום ציפיות מסחריות מהפרויקט. חשבתי שזה יסתכם בעבודה לאוניברסיטה ושכל אחד ימשיך הלאה בעיסוקיו. אבל כשהתחילו לזרום הסקיצות הראשוניות, ובמיוחד כשהמנחה של יונתן, המפיק עטור הגראמיז פיפ וויליאמס, הביע אמון והתלהבות מהחומרים, הבנו שיש לנו משהו ביד שאסור לנו לתת לו להתפספס.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

תערובת של המוזיקה והמילים שמרגשות אותנו: זה יכול להיות פולק, פופ, אלקטרוני, רוק, קלאסי וכל שילוב של הנ״ל. זו הדרך שלנו לדבר עם האמנים שאנחנו אוהבים, ועם הקהל שאוהב אותם גם.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

מוריה: נסעתי ללונדון לבקר את יונתן, וראיתי פרסומים על תערוכת שיש שמציגה ב-Museum of Natural History. במשך כמה ימים לא הפסקתי לדבר עליה, אז גררתי אותו לעמוד חצי יום בתור, וכמעט בסופו ויתרנו כי היינו תשושים ורעבים מדי. הוא צחק עלי בלי הפסקה, ואז כשהיינו צריכים לבחור שם - הייתי בחזרה בארץ והוא בלונדון - הסתמסנו עם הצעות. הוא, כמובן, הציע MARBL, רק ששכח את ה-"E". אני סימסתי חזרה "כן" נלהב, לפני התיקון, וכך זה נשאר.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

המון מוזיקה, הרבה הופעות, פסטיבלים גדולים, שיתופי פעולה עם מוזיקאים שאנחנו אוהבים, פסקולים של סרטים, ויודעים מה? גם פרסומת או שתיים לאיזה מותג מגניב.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

מוריה: לי יש סטודיו לפיתוח קול, פסנתר, ותאוריה. אני הנציגה הרשמית בארץ מטעם ה-Institute for Vocal Advancement. יש לי תלמידים מדהימים שכיף לי לקום לעבודה בכל בוקר.
יונתן: לי בכלל יש דייג'וב בהייטק ובמהלך היום אני מנהל שיווק ב-Wix, חברה שמפתחת פתרונות לבניית אתרים. העבודה עצמה דווקא מאוד יצירתית, וממש לא הפתיע אותי לגלות שיש לא מעט אנשים סביבי במשרד שיש להם גם להקות (למשל תום גוטליב מ-Labrador Laboratories)

7. ממה אתם מושפעים?

יונתן: במשפט אחד: מכל מוזיקה שגורמת לנו להתרגש. יש הרבה דרכים בהן זה יכול לקרות: מילים, לחן או הפקה - כל עוד הרגש מועבר בצורה שעושה צמרמורת. אם להיות ספציפיים, אנחנו חורשים את Elbow, Alt j, Tory Amos, Regina Spektor, Everything Everything, Son Lux, Lana Del Ray, Imogen Heap ועוד ועוד.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

Elbow - The Seldom Seen Kid - Elbow, Alt j - An Awesome Wave. אולי כבר מכירים אותם שם, במאדים, כי הם לחלוטין אלבומים מהחלל החיצון.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

כנראה שכבר מחקו אותו, או שלמזלנו דילגנו עליו. לא מצליחים לחשוב על אחד כל כך גרוע.

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

יונתן: אם Everything Everything באים לארץ ואנחנו לא מחממים אותם אני לוקח את זה ככישלון אישי ואני מתפטר.
מוריה: אם יצא לנו לחמם את שיתוף הפעולה הדמיוני בין טורי איימוס, פיונה אפל, רג׳ינה ספקטור ולאנה דל ריי, אני מוכנה לחיות בדמיון הזה.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

אם יש לכם חברים שעושים מוזיקה, במיוחד אם אתם מוזיקאים בעצמכם, תתמכו בהם. לכו להופעות, תקשיבו, תשתפו, תעזרו להם לפרוץ את המעגל הראשון. יש בעולם אין סוף זוגות אוזניים שצמאות למוזיקה חדשה, והיום יש לכם את היכולת להביא אותה אליהם באופן מידי ובלתי אמצעי.

מארבל הוציאו במרץ אי פי בכורה, להאזנה וקניה בבאנדקמפ

התגובות סגורות.