אינטרו 76: Me-Pgarim - פולחן שבטי תעשייתי

קרם בורלסק הזמינו אותי לדג'ה בערב להקות בצימר. לא הכרתי את אף אחד מהשמות בליינאפ, מה שהבטיח לצאת עם תגליות חדשות - זה אחד מהקטעים החזקים בצימר. אחד מההרכבים שעלו היה רביעיה של גברים שנראו כאילו שזרקו אותם מהמידברן על התנהגות פרועה, גברים שעשו מוזיקה ניסיונית ושבטית שמעלה את השדים, נותנת להם לפצוח במחול אפל ומגרשת אותם לאבדון. קוראים לרביעייה הזו Me-Pgarim וזה הסיפור שלהם.

1. מי חברי הלהקה?

איליה מאידניק המשמיע רעש מהגרון ומנגן על מקדחה, מיקרופוני מגע ו-no input; דניס אחנוב האחראי על הביטים ורעשים נוספים; אייל גרינגרס שר(?) ומנגן על גיטרה + באס ותופים; ואדי לכטוס שמתופף על בובין שזה סוג של טמבורין שאמאני.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

אייל ואיליה הכירו בטכניון שם ביצעו את הופעתם הראשונה בשימוש במיקסר סובייטי על צלחות במסגרת תחרות לכישרונות צעירים. את דניס הם פגשו בהופעה של אייל בסירופ חיפה אשר אז הופיע תחת השם Palagran, מיד אחרי שהכרנו יצאנו למסע מפגשי אימפרוביזציה שבועיים שלאחר שנה הובילו להופעתנו הראשונה כ-Me-Pgarim. לאחרונה נתקלנו באדי במדבר של הרי אילת, עשינו מדורה והוא הוציא את התוף השמאנאי שלו, שבוע אחרי הוא כבר הופיע איתנו בלבונטין 7.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

בקיצור: פולחן המשלב בין מוזיקה שבטית לרעש תעשייתי. באירוך: המוזיקה שלנו נוצרת במקום - זה התחיל מההופעה הראשונה שלנו ששכחנו (דניס הגאון) את המחשב עם השלד להופעה ונאלצנו לאלתר לחלוטין, אהבנו את הרעיון וזה מה שאנחנו עושים מאז. לפני שאנו עולים על הבמה אנו צובעים את עצמנו בצבעי שחור לבן עם דגש על שבטיות. כל הופעה הופכת לטקס ולעיתים אנו מזמינים גם את הקהל להיצבע ולהפוך לשבט לערב אחד ולהצטרף אלינו באנטי-תפילה אל הכלום.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

חיפשנו שם מפגר ועכשיו שוקלים לשנות אותו ל-Vagina Vedanta. מה דעתכם?

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

לעורר כמה שיותר נשמות על מנת להילחם באדישות השולטת בעולמנו.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

איליה חוקר אוכלוסיות וירוסים בים האדום בדרך ל-PHD בביולוגיה ימית; דניס עובד כמתכנת ויוצר מוזיקה עצמאית תחת השם PSVSV; אייל מצייר מצלם ומנגן את עצמו למלחמה אינסופית בכלא הקיומי; אדי מתכנת ועורך טקסים שאמאניים.

7. ממה אתם מושפעים?

מצד אחד ממוזיקה שבטית, טקסי פולחן וחניכה, מצד שני מנויז תעשייתי על שלל סוגיו ומוזיקה אלקטרונית.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

The Residents - Duck Stab! / Buster & Glen

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

"OK Computer" וכל אלבום שמכיל יוקללה..

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

Litterschpich. אין סיבה מיוחדת.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

הייתי רוצה להוסיף את מילות השיר "Peger" של ברברה.

התגובות סגורות.