אינטרו 9: Mistypes - פופ רוק גרסת 2015

קשה ללהקות לשרוד במציאות הישראלית (ובכלל) כך שמאוד הצטערתי לשמוע על פירוק הפאוור-טריו הגראנג'י Drunk Machine. למרות שפוליקר הזהיר אותי, לא ציפיתי שלסיום הזה תהיה התחלה חדשה וגיליתי שיוצאי המכונה השיכורה הקימו את Mistypes, הרכב חדש ברוח הרוקרית של New Order ומוזיקת פוסט המילניום של ה-Doves. תכירו.

1. מי חברי הלהקה?

ליאור אבל, עידן כץ, אור דרומי, אלמוג ליזמי, גיא פורטיס.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

ת"א וסובב לה. עידן וליאור שותפים לדרך הרבה שנים (הפרויקט האחרון היה דראנק מאשין). כשפנינו לדרך חדשה פשוט סקרנו בראשינו אנשים שפגשנו בשנים האחרונות וחשבנו "עם מי יכול להיות כיף לנגן". לגמרי אינטואיציה על סמך היכרות לא מעמיקה מידי. אז הרמנו טלפון לשני נגנים שאנחנו אוהבים: אלמוג ואור. שניהם היו ממש בעניין עוד לפני ששמעו במה מדובר, וכשהתחלנו לנגן ביחד זה פשוט קרה על ה-one. את גיא פגשנו דרך אור (חברי ילדות) וגם במקרה הזה החיבור היה טבעי ומהיר.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

אחת השאלות הקשות למוזיקאים, במיוחד כמונו, ובמיוחד בשלב הזה. כולנו מגיעים מהרוקנ'רול, אבל גם נורא פתוחים. בוא נאמר שזו פשוט הגירסא שלנו לפופ רוק איך שאנחנו רואים אותו ב2015.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

הצענו המון שמות במשך (יחסית) המון זמן, וזה היחיד שלא היו לו מתנגדים מובהקים. בגדול זה גלגול של השם Missing Types שהיה הרעיון הראשוני לשם הלהקה. אהבנו את המסר ואת הוייב הכללי אבל לא את איך שזה נשמע. חוץ מזה אנחנו להקה של עילגים.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

הלהקה נוצרה מלכתחילה מתוך רצון ליצור מוזיקה שאינה מכוונת להיות שום דבר. לנטרל כל כוונה, כל מחשבה על מה "צריך", או על מה עשינו בעבר ופשוט לבדוק איך נשמעת המוזיקה שיוצאת לנו באופן טבעי. אנחנו ממשיכים בכיוון הזה ואוספים חומרים לאלבום, שלמעשה חלקו כבר מוקלט.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

רוב ההרכב מתעסק במוזיקה בצורה כלשהי במשרה מלאה. אלמוג מנגן בהמון פרוייקטים מסאבלימינל עד למוש בן ארי, אור מלמד מוזיקה ופסנתר (וגם חבר ב I Was a Bastard המעולים), גיא מנגן עם פורטיס, עידן טכנאי אולפן. ליאור חי חיים כפולים וביום הוא עובד במשרד הייטק (מישהו צריך לפרנס בבית הזה!).

7. ממה אתם מושפעים?

מושפעים מדברים שקורים בחיים, וממוזיקה שמרגשת אותנו או מעיפה לנו תתחת.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

את האלבום המתבשל שלנו. יהיה לנו זמן כל הטיסה לדסקס על המיקס, ובאמת הסטריאו של חללית זה רפרנס שעדיין לא בדקנו.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

נברמיינד של נירוונה. מה זה החרא הזה נו באמת?

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

את הרולינג סטונז, כי זה לא פייר שרק לגיא יש מפרט של קית' ריצ׳ארד בארנק.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

המלצה לאכול קרואסון סביח ב"סנדוויץ'" בנחלת בנימין.

קרדיט צילום: אריאל עפרון

התגובות סגורות.