אינטרו 3: רוקנרול שובב עם The Meatballs

אם אהבתם את הפסקול של "ספרות זולה" ואתם צמאים לעוד סקספונים מטורללים וגיטרות נוטפות ריוורב, תכירו את להקת The Meatballs שבדיוק השיקו את אלבום הבכורה השובב שלהם "Cut to the Chase". תוכלו לטעום את המיטבולס גם בהופעה ב-12.11 בהשקה בפסאז' בתל אביב, ב-21.11 במזקקה בירושלים, וב-19.12 בליבירה בחיפה.

1. מי חברי הלהקה?

רועי בר יהודה בשירה וסקסופון, דוד מירצקי בגיטר, שי לנדא בקלידים, יהודה יצחק הלוי בבס וגל חי בתופים.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

רועי: "כולנו גרים בתל אביב. הכרנו דרך להקות אחרות בהן ניגנו ביחד או שאהבנו. הלהקה עברה לא מעט שינויים במהלך שש שנותיה ותמיד כשמישהו עזב חשבנו מי הכי יתאים מבחינה סגנונית ואנרגטית. שי הוא היחיד שלא החליף אף אחד. הבאנו אותו להתארח פעם בהופעה ומאז הוא התנחל פה."

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

שי: "מבחינתי מוזיקה לא נועדה שיתארו אותה, בשנים האחרונות אנחנו ב-"פוסט-ז'אנרים" כך שבדרך כלל כל מילה בתיאור המוזיקה רק גורעת וזה נשמע רע. אבל בכל זאת רוצים לשייך לז'אנרים, הייתי אומר רוקנרול אנרגטי - גראז'."

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

רועי: "שברתי על זה את הראש לא מעט בזמנו. בסוף בחרתי בשם שצלצל לי נכון באוזן ונראה טוב פונטית. אין איזה אג'נדה או משמעות נסתרת מאחוריו. מה שכן, באותן שנים לא הייתי מחובר לאינטרנט ולא חשבתי על דברים כמו חיפוש בגוגל, כך שלפחות בתחילת הדרך אם חיפשו אותנו ברשת הגיעו לכל מיני מתכונים ומסעדות איטלקיות. לאחרונה התמקמנו במקום מכובד בתוצאות החיפוש ומקווים בקרוב לכבוש את ראש הדף."

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

שי: "להוציא אלבומים ושירים מעניינים וכיפיים, לגרום לקהל להנות ולהשתגע בהופעות. בגדול יותר, להחזיר את הלגיטימציה לרוקנרול ולגרום לכלל הציבור להכיר את הז'אנר הזה."

רועי: "מסכים עם כל מילה."

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

מנגנים בעוד להקות, הולכים לראות הופעות, אוספים תקליטים, מתקלטים רוקנרול. לחלקנו יש גם עבודות.

7. ממה אתם מושפעים?

בתכלס אנו מושפעים ממגוון גדול של מוזיקה מבלוז דרך מרבית סוגי הרוק מאז ועד היום, מהארץ ומהעולם. במוזיקה של המיטבולס אנו משתדלים להיות נאמנים לרוקנרול הבסיסי משנות החמישים ולגראז' של תחילת שנות השישים.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

שי: "בחירה קשה, אבל אם כבר נוסעים למאדים בטח ניקח איזה אלבום של האקווינד "In Search of Space" אולי. או את אלבום הספייס רוק הראשון: "I Hear a New World" של Joe Meek. (תבחר בשבילי רועי, זה קשה לי!!)"

רועי: "אני בוחר בשביל שי את האלבום של ג'ו מיק ואקח איתי את "The Ventures in Space", שתכלס אני לא מכיר אבל פינצי המליץ לי עליו פעם, וככה יהיה לי משהו חדש לשמוע, לפחות בהתחלה."

דוד: "Here Are the Sonics."

גל:" נראה לי שאת "Iron Butterfly - "Heavy, אבל כנראה שהייתי מתחרט על כל בחירה בערך שבוע אחרי."

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

רועי: "את האלבום שגרם לאריק קלפטון להתחיל לנגן, גם אם הוא ממש טוב."

דוד: "דייר סטרייטס הראשון, סולטנס אוף סווינג השיר הכי נורא בעולם."

שי: "יש יותר מידי, נתחיל מ"החומה" של פינק פלויד, או "רדיו בלה בלה" של החברים של נטאשה, לא שהם אלבומים רעים, הם פשוט הצליחו והשפיעו יותר מידי."

גל: "אולי את הפסקול של אדי ודר ל-"Into The Wild". מוזר שאף אחד לא נתן פה שום דוגמה של נו-מטאל, כנראה ברור שלבטל אלבום אחד לא יעזור הרבה."

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

שי: "בלאדשוט ביל, הייתי רוצה שהוא לא יבטל את ההופעה. אבל ברצינות, את דיק דייל מלך גיטרת הסרף או את דייוי אלן מלך גיטרת הפאזז."

רועי: "את Powersolo, נראה לי שיהיה ערב מטורף."

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

אם אתם קוראים את זה בערב, עכשיו זה זמן טוב לכבות את המחשב וללכת לראות הופעה טובה.

קרדיט צילום: גיל קמינקר

התגובות סגורות.