אינטרו 16: Balcony and Beyond - אווירת פרוורים

הם הכירו בעבודה מפוקפקת באירלנד, עוסקים ביום יום בתחומים ורסטיליים, ועושים אינדי פופ מלוטש באנגלית: תכירו את Balcony & Beyond שעומדים להשיק את EP הבכורה שלהם ב-12.3 באוזןבר.

1. מי חברי הלהקה?

מעיין עובד, אלירן אלקיים, אור דיין ואוריה גואטה.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

כרגע כולנו בתל אביב, אך חוץ מאור שהוא תל אביבי במקור כולנו ילדי פרוורים, אווירה שבהחלט נוכחת בשירים שלנו. אלירן ומעיין נפגשו באירלנד, במהלך תקופה מפוקפקת בה עבדו כמוכרי ציורי שמן. שנים לאחר מכן הם חברו במטרה לנגן יחדיו, ובהמשך גייסו את אוריה ואור.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

אינטואיטיבית. לאחר שמעיין מגיעה עם המילים והלחן, אנחנו פשוט מנגנים ורואים לאן זה לוקח אותנו. בדרך כלל לוקח לנו זמן להגיע לעיבוד המתאים, כי צריך לשחרר כל מיני קונספציות של מה השיר אמור להיות, או לאיזה סגנון אנו מכוונים. עכשיו כשלמדנו איך לעשות זאת, אנחנו מגיעים בזמן קצר יותר למקום הנכון ביותר עבור השיר.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

בילינו על המרפסת מחוץ לחדר החזרות בו ניגנו וניסינו לחשוב על שם ללהקה, משימה שמצאנו קשה הרבה יותר מהמצופה - נראה לנו שקל יותר לתת שם לילד. אלירן זרק את השם כבדיחה, כולנו צחקנו, אך משום מה זה נדבק. לאחר מכן גם הצלחנו למצוא בו משמעות שמאפיינת את כולנו: נוכחים חלקית, התבוננות. תכונה שכולנו חולקים.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

להעביר חוויה. אמנם השירים מספרים על רגעים אישיים, אך אלו רגעים שכמעט כל אדם נתקל בהם בשלב זה או אחר, כך שהם יחסית קומוניקטיביים. תפקידי הנגינה משלימים את הטקסט, ומעבירים את אותו סיפור באופן רגשי ואינטואיטיבי.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

מעיין כותבת עבור חברת שיווק דיגיטלי, אלירן הוא נגר מוכשר, אוריה לומד לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, ואור רוכב אופניים תחרותי. בסה"כ חבורה מאוד ורסטילית.

7. ממה אתם מושפעים?

כל אחד מאיתנו מגיע מרקע מוזיקלי שונה: אלקטרוני, מטאל, ג'אז וסוגים שונים של רוק. אך כשאנחנו מנגנים, נדמה שכל אחד שם את ההעדפות שלו בצד כדי ליצור את התפקידים הנכונים ביותר לשירים עצמם.

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

"In Ear Park" של Department of Eagles. אך כנראה שפשוט תפסתם אותנו ביום כזה.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

נראה לנו שלכל אלבום, גרוע ככל שיהיה, יש מקום בדפי ההיסטוריה האנושית.

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

יש שמועה שטיים אימפלה מגיעים לארץ, לא היינו מתנגדים לחמם אותם.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

אנחנו אוהבים את מה שקורה כאן מבחינה מוזיקלית בימים אלה, ושמחים להיות חלק מזה. אם הייתה לנו אפשרות להעביר מסר אחד הוא היה: לכו לראות הופעות ותיהנו מכל השפע הזה.

התגובות סגורות.