Cigarettes After Sex בראיון: מגעים להופעה בתל אביב

הכוכבים מתישרים עבור Cigarettes After Sex. אולי זה שמם החושני, אולי זו ההמלצה של מגזין הרולינג סטון, ואולי זו פשוט המוזיקה, אבל ההרכב מאל פאסו טקסס צבר בזמן האחרון מיליוני האזנות ביוטיוב. גיליתי אותם בעצמי לפני שנה למרות שהאי פי הראשון שלהם יצא בכלל ב-2012. יצאו להם עוד שני קטעים בשנה שעברה, אבל רק בחודשים האחרונים חברי הפייסבוק שלי הדביקו את שיריהם על הוול, שירי לילה מינימליסטיים של לפני השינה ברוח Red House Painters ו-Mazzy Star. עכשיו כשהם נמצאים בסיבוב הופעות באירופה וארה"ב, תפסתי את מנהיג ההרכב Greg Gonzalez לראיון במייל וביררתי מאיפה הגיע שם ההרכב, איך הם יוצרים את האווירה המיוחדת במוזיקה שלהם, ומתי הם מתכננים להגיע לארץ.

אז, איפה אתה נמצא כרגע ומה עשית בדיוק לפני הראיון?

כרגע אני בבית מלון באיסטנבול. בדיוק התעוררתי ואני עומד לצאת לרחוב ולמצוא ארוחת בוקר וקצת קפה טורקי איפשהו.

Cigarettes After Sex זה שם כל כך טוב ללהקה שאני קצת מופתע שאף אחד לא חשב עליו עד היום. איך הגעת אליו?

היתה לי מערכת יחסים יזיזית בקיץ הקודם. אף פעם לא באמת עישנתי אחרי שהייתי במצב אינטימי עם מישהי, אבל הבחורה ההיא כן וכשהצטרפתי אליה גיליתי שאני אוהב את זה. היה מצב רוח מסוים וטקסיות לעשן באותו הרגע וזה מאוד משך אותי. לילה אחד עישנו ביחד והשם פשוט צץ לי בתודעה. זה היה פשוט מה שעשינו באותו הרגע ואני זוכר את זה באופן מוחשי.

הלהקה נמצאת בסיבוב הופעות נרחב השנה. איך הולך? היו הפתעות משונות בדרכים?

סיבוב ההופעות השנה, באירופה וארה"ב, היה בינתיים יפיפה וממש כיף. אני חושב שבעיקר הופתענו עד כמה התייחסו אלינו יפה ועד כמה המעריצים שלנו היו מסורים ובעניין. יש לנו את המעריצים הכי טובים.

גונזלס: "זה פשוט מדהים להיות חלק ממעגל ההשראה האינסופי"

גונזלס: "זה פשוט מדהים להיות חלק ממעגל ההשראה האינסופי"

האם עדיין יש לך דיי ג'וב? אם כן, מה אתה עושה? האם אתה מתכנן לפרוש ולהתרכז במוזיקה בזמן הקרוב?

בדיוק פרשתי מהדיי ג'וב שלי בשביל להתרכז בסיום האלבום הקרוב וכדי להמשיך להיות בטור ולהריץ במשרה מלאה את הלייבל החדש שלנו Spanish Prayers. העבודה שהיתה לי לפני כן היתה באולם קולנוע ב-Upper Eastside במנהטן. זו היתה העבודה הראשונה שמצאתי כשעברתי לניו יורק.

החלטתי לעשות את הראיון הזה אחרי שכמה חברים שלי בפייסבוק העלו את המוזיקה שלכם, הפתעה נעימה כי גיליתי אתכם כבר לפני שנה. בהתחשב במיליוני הצפיות ביוטיוב שיש לשירים שלכם, האם אתה מרגיש שיש לכם יותר מעריצים היום? האם ציפית שזה יקרה אי פעם?

אני שמח לשמוע את זה. זה נראה כאילו שמעגל המעריצים שלנו גדל באופן יציב מאז אוקטובר האחרון, ואנחנו ממש אסירי תודה לכך כי זה מאפשר לנו להתרכז בעשיית מוזיקה בדיוק בצורה שאנחנו רוצים לעשות אותה. ייחלתי שכל הדברים שקורים עכשיו יקרו ועבדתי לקראתם במשך שנים, אבל כמובן שזה עדיין מאוד סוראליסטי לחיות את כל התקוות האלה עכשיו.

אם כבר מדברים על תגובות, אנשים מתייגים את חשבון הטוויטר שלכם עם טוויטים מאוד אמוציונליים וסקסיים - אפילו נתקלתי בוויזואליזציה הזו לליריקה שלך. איך אתה מרגיש לגבי התגובות האלה? האם אתה מגיב למעריצים?

למעשה נתקלתי באינטרפרטציה הזו לפני זמן מה וחשבתי שהיא מעולה. אני חושב שלראות אנשים שעושים דברים בהשראת המוזיקה שלנו זו המחמאה הכי כנה וחזקה שאפשר לקבל. מאוד מספק אותנו להשפיע בצורה כזו כי אני והלהקה הושפענו על ידי אינספור אמנים בעצמנו. זה פשוט מדהים להיות חלק ממעגל ההשראה האינסופי בכל צורה אפשרית.

הזכרת בראיון שבהתחלה כתבת שירים עבור CAS בעיבוד אלקטרו-פופ. האם יש סיכוי שתעשה פרויקט צד אלקטרוני או שתוסיף צלילים יותר אלקטרוניים בהרכב?

כן, למעשה הלהקה התחילה בהשפעת דאנס-פופ בסגנון הסינגלים של מדונה בשנות השמונים והרכבים כמו Erasure ו-New Order של אמצע שנות השמונים, למרות שאלה היו שירים מאוד שונים. אולי אשתף פעולה עם אמנים אלקטרוניים בתור מעריץ גדול של המון אמנים שפעילים בסגנון הזה. אבל אני חושב שכנראה אמשיך להתרכז בצלילים אלקטרו-אקוסטיים היברידיים חיים עם CAS לזמן מה.

לשירים ששחררת יש אווירה לילית קסומה. איך נכנסת למצב רוח המתאים כדי להקליט אותם?

תודה רבה. היו לי רעיונות פילוסופיים איך לגשת ולהקליט את השירים שעשינו עד כה. האי פי הראשון הקולט בין לילה בחדר מדרגות של אוניברסיטה באל פאסו בטקסס וכלל הרבה עיבודים מאולתרים. הסאונד של חדר המדרגות היה מאוד אווירתי וגרם לנגנים לנגן בצורה מסוימת. שני הסינגלים הבאים הוקלטו בברוקלין בחדר חזרות אפלולי בהופעה קטנה עם קהל בלילה מאוחר אחד. עוד משהו שמאוד השפיע היה להכיר בהשפעות שאנחנו משדרים כלפי חוץ. "סאונד חצות" היה מושג שדיברנו עליו הרבה בזמנים ההם והוא ממשיך להיות בראש שלנו כשאנחנו הולכים להקליט.

קראתי שאתם מסיימים לעבוד על אלבום הבכורה שלכם. תוכל לספר לנו עליו?

הקלטנו דמואים לשירים בסוף השנה שעברה ואנחנו עומדים להכנס ולנסות להקליט את האלבום בשבועות הקרובים. אני מרגיש שסוף כל סוף מצאנו את המקום המתאים להקלטות ושעכשיו יש לנו גם את אוסף השירים הנכון. כנראה יהיה לנו סינגל חדש מהאלבום בסוף הקיץ ונוכל לשחרר את הריליס המלא עד סוף השנה או תחילת השנה הבאה.

אחת מהתגובות שלך בפייסבוק ציינה שאתם מתכננים משהו בתל אביב! תוכל לספר לנו מה קורה?

כמובן. למעשה בשבועות האחרונים בדיוק קיבלנו הצעה רשמית לבוא ולהופיע בתל אביב. אנחנו מנסים לברר את כל הפרטים, אבל אנחנו אמורים להגיע באוגוסט אחרי שנופיע בכמה פסטיבלים באירופה. אנחנו ממש לא יכולים לחכות ומתרגשים מאוד להופיע שם.

יש עוד משהו שתרצה להוסיף?

פשוט רציתי להגיד תודה גדולה על ההקשבה והשיחה המעולה. זה היה תענוג.

  1. ניר says:

    ראיון מעולה ובכלל האווירה בדף הזה מגיעה ומורגשת גם מעבר למסך.
    לא הכרתי אותם לפני כן, תודה על הגילוי.

  2. תומר says:

    אני כל-כך אוהב אותם, איזה כיף שהם באים. ראיון מעולה, תודה!

התגובות סגורות.