אינטרו 26: Water Knives - עדשים על פני מלחמות

יאיר יונה הוא אחד מהמוזיקאים הפעילים והמגוונים בסצנה (גילוי נאות: אני מכיר אותו אישית בזכות הפעילות הזו). הוא היה חבר בהרכבים כמו Jet Sam, Buffalo Boots, Farthest South; הוא עבד בין היתר עם ירונה כספי ונועה בביוף; והוא שחרר גם מוזיקה בתור אמן סולו, ובקרוב אלבום קונספט חדש על מלחמת יום כיפור. כאילו שזה לא מספיק, עכשיו יש לו גם צמד באס/תופים אינסטרומנטלי מסקרן בשם Water Knives. לפי סינגל הבכורה "Horsies", הם נשמעים כמו פסקול מרקיד לסרט מרגלים ים תיכוני, מוזיקה נסיונית קליטה שתזמין אתכם לזוז.

1. מי חברי הלהקה?

יאיר יונה - בס/אפקטים, עופר ביימל - תופים.

2. מאיפה אתם ואיך נפגשתם?

ביימל הצטרף ללהקה של יונה (Farthest South) לפני כמה שנים, ומתוך העבודה בהרכב גילינו שיש בינינו חיבור מוזיקלי עמוק והחלטנו להרים פרויקט רק של שנינו עם כיוון מוזיקלי שונה.

3. איך אתם מתארים את המוזיקה שלכם?

אנחנו עוד מגבשים את שורת המחץ האולטימטיבית. כשנכתוב אותה היא תכלול את המילים 'fאנקי', 'ריתמי', 'פסיכדלי', 'אקספירמנטלי', 'לפנים' ו-'עדשים'.

4. כיצד בחרתם בשם ההרכב?

לרומן פולנסקי יש סרט נהדר בשם "Knife In The Water". מאדהאני לקחו את השם שלהם מראס מאייר, קול דה סאק לקחו מפולנסקי, זו נראתה טכניקה טובה להמציא שם ללהקה.

5. מה אתם שואפים לעשות מבחינה מוזיקלית?

לגרום לאנשים להזיז את התחת, במעטפת של מוסיקה פסיכדלית/פאנקית לא מתפשרת. ליצור תדר של דאנסהול מבלי לנגן מוזיקה שקשורה לדאנס.

6. מה אתם עושים חוץ מלנגן?

לעופר יש תשוקה אינסופית לשפות, ויונה אוהב לבנות קונספטים

7. ממה אתם מושפעים?

עופר מגיע מפרי ג'אז אבסטרקטי ועד לסטונר, יונה מגיע מפסקולים לחששניים נטולי שיניים ועד אקספרימנטל עם שיני זהב

8. איזה אלבום הייתם לוקחים לנסיעה בכיוון אחד למאדים?

עופר: מבלי לחשוב יותר מידי - The Mars Volta - Deloused in the Comatorium
יונה: חושב יותר מדי. כנראה את אמריקן ביוטי של הדד, אבל שאל אותי מחר שוב.

9. איזה אלבום הייתם מוחקים מדפי ההיסטוריה האנושית?

זו שאלה לא בודהיסטית בעליל אבל כנראה אוספים של שירי להקות צבאיות חדשות מהדור של שנות השמונים. כשהיו להם כריות בכתפיים. ושיער נפוח. והם נראו איום ונורא. ושרו שירים מטופשים כמו 'שרית הספרית'.

10. איזה אמן הייתם רוצים לחמם ולמה?

פריימוס, ג'ון פול ג'ונס ופלה קוטי. כי הקהל שלהם יהיה מוכן לגרוב ולדיסטורשן ונוכל להתמקם באיזור נוחות חמים ופריך אצלם בראש. ליונה יש חלום לפתוח לדיג'יי איוואן סמאג', שיביא סט טכנו-סינת'פופ אחר כך.

11. מה עוד תרצו להוסיף, בלי קלישאות או קידום עצמי?

תמיד נעדיף עדשים על פני מלחמות. תמיד.

הופעות קרובות:
פסטיבל יערות מנשה, יום חמישי 19.5 בשעה 22:00

קרדיט צילום: Matanksy Photography

התגובות סגורות.